A képzés minden, a lovaglást igényesen művelni kívánó lovas számára nyitott, speciális előképzettség nem szükséges. A képzés azonban nem csak igényes élménylovasoknak, hanem azoknak a szakembereknek is ajánlott, akik meg akarják újítani és magas szintre akarják fejleszteni szaktudásukat.
A képzésre 16 év fölöttiek jelentkezhetnek. Kiskorúak esetében szülői beleegyezés szükséges.
Igen. Az elméleti és gyakorlati képzéseket a határon túli hallgatók követhetik távoktatással online rendszerünkben, a lovasedzések pedig tömbösített rendszerben, előre egyeztetett határon túli helyszínen zajlanak. Így a határon túli hallgatóknak nem kötelező minden alkalommal Magyarországra utazniuk.
Nincs. Az akadémián való részvételhez lovas előképzettség nem szükséges.
A 2019/2020-as tanévre a jelentkezési határidő: 2019. május 8.
A képzés 2019. május 18-án, szombaton kezdődik.
Jelentkezni ide kattintva a Nemzeti Lovasakadémia weboldalán lehet. A folyamat két lépésből áll:
- Gyors online regisztráció (személyes adatok megadásával)
- majd ezt követően e-mailben elküldjük Önnek a Jelentkezési Lapot, amit kitöltve és aláírva kell visszaküldeni számunkra
A Nemzeti Lovasakadémia képzése 3 éves, minden tanév 10 hónapos. A tanévek májusban kezdődnek és februárban végződnek.
Az elméleti és a gyakorlati képzés minden hónapban egy teljes szombatot vesz igénybe. A jelentkezők az Akadémia indulásakor megkapják a pontos tanmenetet.
Az elméleti és gyakorlati képzés a Kajászó-Szentpéterpusztai Lovardában történik. A személyre szabott edzések az edzővel egyeztetett helyszínen zajlanak.
Az intenzív, összesen 140 tanórát (elmélet+gyakorlat+edzés) magában foglaló képzés díja havonta nettó 55.000 Ft, amely a 10 hónapos tanévre vetítve összesen nettó 550.000 Ft. A 27% ÁFA-val együtt: 698.500 Ft. A képzés egy tanórára lebontva mindössze bruttó 4.990 forint. Külön vizsgadíj nincs.
Az éves tandíj egyösszegű befizetésének határideje: 2019. május 10.
Részletfizetésre is van lehetőség, melynek az ütemezését a következő kérdésnél találja.
Igen. Az éves tandíj három részletben is fizethető az alábbi ütemezéssel. A tanulmányok megkezdésének feltétele, hogy az első részlet legyen befizetve a tanév megkezdése előtt.
- 2019. május 10-ig: 183.330 Ft + 27% ÁFA (azaz bruttó 232.830 Ft)
- 2019. augusztus 1-ig: 183.330 Ft + 27% ÁFA (azaz bruttó 232.830 Ft)
- 2019. november 1-ig: 183.330 Ft + 27% ÁFA (azaz bruttó 232.830 Ft)
Ha valamilyen technikai vagy anyagi nehézség miatt a fentiektől eltérő ütemezésben kíván fizetni, akkor kérjük, hogy erről írjon levelet az info@nemzetilovasakademia.hu e-mail címre!
Átutalással vagy készpénzzel.
Az elméleti képzés minden tanévben öt oktató részvételével zajlik. A tudásanyag kiterjed a lókiképzés átfogó elméletére, az etológiára/viselkedéstudományra, a lovas önismeretre, a kommunikációra, a konfliktuskezelésre, az állategészségügyre, a tartástechnológiára, az anatómiára, valamint a művészeti ábrázolásokra, mint a magyar lovaskultúra megismérésének eszközére. Az állandó fő tantárgy (lókiképzés-elmélet) mellett a többi tantárgy oktatása váltott tematika szerint történik.
A gyakorlati képzés az elméleti tananyag gyakorlatban történő alkalmazására fókuszál, kezdve a lóval való kommunikációtól a befolyás kialakításán keresztül a lóval végrehajtandó feladatok (fordulatok, hajlítások, jármódváltások, stb.) tökéletes végrehajtásáig. Az első tanévben a kézen történő munkát, a második tanévben a campagne lovaglást, a harmadik tanévben a nyeregből történő hosszhajlításokat tanulják a hallgatók lépésben és ügetésben.
Minden hónapban két lovasedzés kötelő, melyek időpontját szabadon lehet megválasztani az edzővel egyeztetve.
Nem. Az akadémiai képzés havonta két kötelező edzést ír elő, amelyek költségét az éves tandíj már tartalmazza.
A kötelező lovasedzéseken felül viszont lehetőség van az edzőktől további magánórákat venni.
A Nemzeti Lovasakadémián jelenleg 8 lovaglótanár tartja az edzéseket. A hallgatók közülük választják ki azt az oktatót, akivel a tanév során együtt kívánnak dolgozni. Edzőcsere a tanév végén lehetséges.
A Nemzeti Lovasakadémia nem biztosít lovat a diákok számára. A résztvevők csak saját vagy általuk lovagolt lóval jelentkezhetnek.
Igen, de nem az akadémia Kajászó-Szenpéterpusztai központjába, ahol egyébként a csoportos elméleti és gyakorlati órák zajlanak, hanem a lovasedzőknél megjelölt helyszínekre. Ezen kívül - egyéni megállapodás alapján - lehetőség van arra is, hogy a lovaglótanár utazzon a diák által megjelölt helyszínre.
Minden tanév végén elméleti és gyakorlati vizsgát kell tenniük a hallgatóknak. Az elméleti vizsga egy írásbeli teszt, a gyakorlati vizsga pedig az év folyamán megszerzett tudás prezentálása.
A hallgatók az elméleti és gyakorlati vizsgák sikeres teljesítése után okleveles minősítést és kiválósági tanúsítványt kapnak, amely a 3 éves képzés elvégzését igazolja. Emellett a kiváló minősítéssel végzett hallgatóit a Nemzeti Lovasakadémia ajánlólevéllel is jutalmazza.
További kérdése van? Keressen bennünket!

Albrecht Anita
a Nemzeti Lovasakadémia
asszisztense, projektmenedzsere

Dr. Gőblyös Valentínyi Katalin
a Nemzeti Lovasakadémia
igazgatója
+36 30 508 4010
info@nemzetilovasakademia.hu